Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ve Duvardan Isıtma ve Soğutma Sistemi

KAN-therm Profil sisteminin elemanlarından oluşan yerden ısıtıcının yapısı, ıslak yöntem kullanılarak yapılan yerden ısıtma sistemlerine en uygun çözümü sağlar. Isıtma borularını sabitleyen eleman, ısı yalıtımının yüzeyinde bulunan özel profilli plastik veya polistiren çıkıntılardır.

Geniş Isı Yalıtımı Yelpazesi

System KAN-therm Profil, kapsamlı bir ısı yalıtım çözümü sunar. Mevcut farklı yalıtım kalınlığı seçenekleri, geçerli kılavuzlar doğrultusunda bina bölmesinin yalıtım gereksinimlerinin karşılanması açısından tam bir seçim özgürlüğü sağlar.

System KAN-therm Profil'de yapılan yerden ısıtıcı konstrüksiyonunun temel unsuru, ısıtma borularını sabitleyen fabrikada takılan elemanlara sahip yalıtım panelleridir (köpük polistiren levhalar). Sistem KAN-therm Profil herhangi bir ek eleman veya araç gerektirmez.

KAN-therm Profil Isı Yalıtımı

Yatırımın ihtiyaçlarına ve müşteri tercihlerine bağlı olarak teklifte çeşitli ısı yalıtımı türleri mevcuttur.Tüm Profil köpüklü polistiren levhalar, ısıtma borularının izolasyona sabitlenmesi için konstrüksiyonlarında özel çıkıntılara sahiptir.

KAN-therm Profil ayrıca boruları sabitleyen çıkıntılara sahip profilli folyo da sunmaktadır. Bu ürün, yerden ısıtmalı bir oda sağlamak istediğinizde, tadilatlarda borular için sabitleme elemanı olarak kullanılabilir.

Köpüklü polistiren levhaların profilli yapısı, 16 ve 18 mm çaplı boruların döşenmesini mümkün kılar. Levhalar 0,8x1,4m ve 0,6x1.2m boyutlarında levhalar halinde teslim edilir. Belirli bir ısı yalıtımının seçimi, yerden ısıtma ve soğutma sisteminin tasarımı aşamasında yapılır.

KAN-therm Isıtma Boruları

KAN-therm, yüzey ısıtma ve soğutma tesisatları için hem çap hem de tip açısından geniş bir boru yelpazesi sunmaktadır. Bu, aynı zamanda tüm müşteri gereksinimlerini karşılayan teknik ve ekonomik olarak en uygun çözümü seçmeyi mümkün kılar. Yüzeyden ısıtma ve soğutma uygulamaları (yerden, duvar, tavan) yapmak için EVOH difüzyon önleyici kaplamalı polietilen borular ve AL katmanlı borular olmak üzere iki ana KAN-therm borusu önerilir:

KAN-therm blueFLOOR PERT, yüzeyden ısıtma ve soğutma tesisatları yapmak için tasarlanmış EVOH katmanlı yüksek kaliteli borulardır (ISO 10508'e göre uygulama sınıfı 4).

Borular, tüm katmanların üretim sürecinde kalıcı olarak birleştirildiği beş katmanlı (5L) teknolojiyle yapılır.

Yüksek ısıl dirençli PE-RT polietilen (tip I) kullanımı ve ürünün yüksek esnekliği sayesinde KAN therm blueFLOOR PERT boruların montajı düşük sıcaklıklarda bile son derece kolaydır. EVOH katmanı, sisteme oksijen girişine karşı sızdırmazlığı garanti ederek bileşenlerini korozyona karşı korur.

EVOH katmanı (etil vinil alkol) DIN 4726 gereksinimlerini karşılar. Borular PN EN ISO 21003'e göre yapılmıştır.

PERTAL borular da aynı şekilde yüzeyden ısıtma ve soğutma tesisatı yapmak için piyasada çok popüler olan bir diğer boru tipidir. Bunlar, alüminyum katman kullanılarak çok katmanlı bir yapıda yapılmış evrensel polietilen borulardır (ISO 10508'e göre uygulama sınıfı 1-5).

Lazer teknolojisini kullanan alın kaynaklı alüminyum katman, difüzyon önleyici bir kaplama görevi görür ve sisteme oksijen girişine karşı sızdırmazlığı garanti ederek bileşenlerini korozyona karşı korur. Borular PN EN ISO 21003'e göre yapılmıştır.

Bobinler halinde tedarik edilen KAN-therm borularından yapılan ısıtma devrelerinin montajı, özel bir boru açıcı kullanımıyla çok daha kolaydır.Özel olarak hazırlanmış kartonlar, boruyu ambalajından çıkarmadan sistemin kurulmasını mümkün kılmaktadır. Açıcının ayarlanabilmesi, uzun borulu kangallarla da çalışmayı mümkün kılar, böylece çalışma daha hızlı ve daha rahat olur.

KAN-therm Kollektörler

Kollektör, ısıtmanın dağıtımını ve kontrolünü sağlayan sistem elemanlarıdır.

KAN-therm sistemi, termoelektrik servo motorlara sahip akış ölçerler ve valfler içeren modern kollektörler ve kontrol valfli çözümler için çok çeşitli ürün yelpazesine sahiptir.

Daha küçük yerden ısıtma tesisatları için KAN-therm sistemi, pompa karıştırma sistemi ile birlikte uygun ve uygun maliyetli bir ısıtma-soğutma döngüsü kollektör modeli de sunmaktadır. Bu çözüm özellikle karma sistemler için kullanışlıdır.

KAN-therm ayrıca, yerden ısıtma kollektörü ile birleştirilebilen bağımsız pompalama grupları sunar.

Kollektör Kabinleri

Kollektörler sıva altı ve gömme modelleri özel tesisat dolaplarına monte edilmelidir.

Yüzey ısıtma/soğutma uygulamaları için kabinlerin tasarımı, karıştırma sistemi olan ve olmayan kollektörlerin kurulumuna izin verir. Kabinler ayrıca otomasyon kontrol sistemi cihazları (örn. klemensler) için alan sağlar.

Otomasyon ve Uzaktan Kontrol Sistemleri

Yerden ısıtma/soğutma sistemleri, büyük ısıtma ataletine ve nispeten düşük besleme sıcaklığına sahiptir. Bu faktörler, sistem kontrolünün araçlarını belirler. Isıtma veya soğutma sistemlerinin ayarlanmasının amacı, enerji kullanımını (sıcak veya soğuk) optimize ederken odalarda termal konforu sağlamaktır.

Değişen çevre koşullarında (dış sıcaklık değişimi, güneşlenme, kullanım yöntemindeki değişiklikler) yukarıda belirtilen gereksinimleri korumak için, kalite ayarı veya akış miktar ayarları termostat ile kontrol edilebilir. Ayar, uygun sensörler, regülatörler ve sürücüler kullanılarak manuel veya otomatik modda yapılabilir.

Odalardaki sıcaklık, merkezi olarak, ısı/soğutma kaynağı düzeyinde kontrol edilebilir.

Isıtma devreleri kollektörlerine yerleştirilmiş servo motorlu termostatik vanalar ile her odada sıcaklık ayrı ayrı ayarlanabilmektedir.

Konfor ve enerji tasarrufu için en iyi etki, dış sıcaklığa tepki veren yerel ve merkezi ayarın bağlanmasıyla elde edilir.

Esnek Boru Aralığı ve Döngü Düzenlemesi

KAN-therm Profil sisteminin yalıtım panelleri, 5 cm aralıklarla döşeme imkanı sağlar. Bu, belirli, tasarlanmış bir aralık ve planlı bir yerleşim ile ısıtma devrelerinin çok uygun bir şekilde döşenmesini garanti eder.

KAN-therm Profil Sisteminin Avantajları

- Evrensel uygulama: tek ve çok aileli konutlar ve kamu hizmet binaları
- Kapsamlı ve geniş ürün teklifi
- Yüksek kaliteli elemanlar
- Aletsiz kolay montaj
- Şap tasarrufu

Montaj Aşamaları

1. Dilatasyon bandını odadaki yapısal bölmeler boyunca genişletmek.
2. Köpüklü polistiren levhayı bir folyo ile yayın ve folyoyu komşu köpüklü polistiren levhalarla kaplayın. Kenar bandının folyo koruyucu kapağını döşenen levhaların üzerine yerleştirin.
3. Isıtma borularını herhangi bir ek alet kullanmadan ısı yalıtımının üst, profilli kısmına bastırarak sabitleyin.
4. Tesisat sızıntılara karşı test edilmelidir. Şapı dökerken zemin tesisatını basınçlı tutun.

Standart, Ses geçirmez ve Taşıyıcı Zeminler için Mükemmel Çözüm

Sistem KAN therm Profil, farklı amaçlı zeminlerde kullanılabilir. Isı yalıtımlarının çeşitliliği sayesinde standart konutlarda, zemin yükünün arttığı odalarda ve ayrıca tavanların akustik yalıtımının arttığı odalarda kullanılabilir.

Farklı sertlikte ısı yalıtımları kullanma imkanı sayesinde, konut ve ofisler, konferans salonları gibi artan yük ile ses yalıtımıyla ilgili katı gereksinimleri olan odalarda, TV ve kayıt stüdyoları, otel, sauna, havuz ve fitness alanları gibi mahallerde yerden ısıtma için başarıyla kullanılabilir.

Isı yalıtımı olmayan bir eleman olarak tedarik edilen çıkıntılı özel profilli folyo, halihazırda ısı yalıtımı yapılmış zeminler için de kullanılabilir (örn. zemin yenileme ve yenilemede)

Tamamlayıcı Elemanlar

Yerden ısıtma tesisatı, güvenli çalışmayı sağlamak için ek malzemelerin kullanılmasını gerektirir:
- Isıtma panelini binanın yapısal elemanlarından ayıran kenar bandı.
- Geniş yüzeyleri daha küçük parçalara bölmek için dilatasyon bandı.
- BETOKAN ve BETOKAN Plus, ısıl işlem sırasında ısıtma panelinin çatlamaya karşı direncini arttırır. Şap zemin kaplamalarının işlenebilirlik ve mukavemet özelliklerini iyileştirmek ve ısıl iletkenliklerini arttırmak için kullanılır.

Katalog için tıklayınız.

Hızlı Teklif Alın Telefon Whatsapp