PressFittings

RacMet, PressFittings ekipmanları ve sistemleri üzerine faaliyet göstermektedir. İtalya’da bulunan yerleşkesindeki test laboratuvarlarında tüm bu ürünler gerekli testlerden geçerek, onay ve sertifika süreçleri tamamlanmaktadır.

Presfittings Yöntemi

Günümüzde yaygın olarak kullanılan montaj ve kurulum sistemleri yerini artık daha çevreci, daha ekonomik, daha tasarruflu ve daha etkili montajlama sistemine bırakmaktadır. Pressfittings, elektro-mekanik baskı makinelerinden geçirilen bağlantı parçaları ile boruların birleşimidir. O-Ring, hidrolik sızdırmazlığı sağlar. Presleme, borudaki bağlantı parçasını daimi olarak deforme ederek mükemmel bir mekanik bağlantıya neden olur. Uzmanlık gerektirmeden operatör tarafından minimum fiziksel çaba ile sağlanır. Dolayısıyla montaj ve kurulumda eski usullere nazaran daha hızlı, güvenilir ve çabuk olmasından dolayı tercih edilir.

Pressfittings yönetimi diğer teknolojiler ile karılaştırıldığında;

Kaynak işinin düzgün yapılması ustalık gerektirmektedir. Kaynağın yapıldıktan sonra işleme devam edebilmek için soğuması gerekmektedir. Kaynak esnasında olan ısıl genleşmeler malzemenin deforme olmasına sebep olmaktadır. Uzmanlık ve beceri gerektiren bu işlem, kurulum süresini artırır. Özellikle paslanmaz kaynağı gibi özel ustalık gerektiren işlerde Pressfittings yöntemi daha hızlı, daha güvenilir bir bağlantı sağlarken aynı zamanda işçilik hatalarının da önüne geçmektedir.

Pressfitting, dişli bağlantılarla karşılaştırıldığında bile aynı yararları sağlar, çünkü diş açma işlemine bağlı olarak kir ve kesiksizdir.

Pressfitting uygulama sürelerini azaltır ve daha güvenlidir. Birleştirme, yapıştırıcı, reçine veya yüksek ateş olmadan oda sıcaklığında gerçekleştirilir. Kaynak yanıcı malzemelerin yakınında yapılamazken pressfittings yönteminde operatör, yanıcı maddelerle temas halindeyken bile emniyette çalışır. Presleme, küçük çaplar için 5 saniye ve daha büyük çaplar için 40 saniyede yapılır. Bu durum kurulum sürelerini sürekli olarak azaltır. Şirket montajcıları tarafından bildirildiği üzere, büyük çaplı borular kullanan tesislerde% 25 ila 50 kurulum süresi azaltıldığı raporlanmıştır.

Kullanım olarak basit ve rahattır. Elektromekanik pres takımı, ağız boyunca bastırır. Bağlantı kalıcı ve geri dönüşümsüz bir şekil alır.

Kullanıldığı alanlara bakacak olursak,

Kullanımı açısında birçok yerde ve farklı sektörlerde kullanım göstermektedir;

-İnşaat sektöründe
-Marin ve Gemicilik
-Yangın söndürme sistemleri
-Endüstriyel sahalar
-Tesisat Sektörü
-Isıtma ve soğutma sektörleri
-Gazlı soğutma söndürme sistemleri ve bir cok borulama alanının olduğu sektörler.

Ürünler;

-InoxPress-Paslanmaz (316 L-304) için
-SteelPress-Karbon Demir için
-AesPress-Bronz ve Bakırlar için
-MarinePress-Deniz ve marin sistemler için
-IsoPress- Elastromeric için

Kullanılan Materyaller;

Pressfittings sistemi bağlantılar, borular ve pres makinesinden meydana gelmektedir.

Pres makinesi bağlantıyı boru üzerine baskı uygulayarak birleşim sağlamaktadır. Boru çapına bağlı olarak ağız kısmı ayarlanbilen elektronik pres makinesi hızlı ve kesin bir şekilde güvenilir bir bağlantı imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda daha geniş boru çapları üzerinde de (Ø76-168) rahatlıkla kullanılmaktadır. Etkili ve kesin sonuç için Klauke ve Novopress pres makineleri tercih edilmelidir.

Kendi alanından uluslararası birçok sertifika ve onaya da sahip (DN-GLV,VdS,WRAS) ve 30 dan fazla ülke de kabul görmüş bir marka olarak yoluna devam etmektedir.

Konu ile ilgili onay dosyalarına ulaşmak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.