KAN-therm

KAN-therm Almanya ve Polonya’daki üretim tesislerinde yüksek kaliteli polietilen borular, PPSU ve PP-R'den plastik bağlantılar, paslanmaz çelikten PressFittings ekipmanları, pirinç, metal dağıtıcılar ve bağlantı parçaları, yerden ısıtma için ısı yalıtımı ve kurulum kutuları dahil çok çeşitli tesisat ve bağlantı elemanları üretmektedir.

System KAN-therm Steel

KAN-therm Steel, yüksek kaliteli karbon çeliğinden (dıştan antikorozif çinko kaplı) yapılmış hassas borular ve konektörlerden oluşan kapsamlı, modern bir çelik sistemdir. Sistem, dahili kapalı basınçlı ısıtma ve soğutma sistemleri için tasarlanmıştır.

Sistemin montajı, hızlı ve basit bir "Press" teknolojisine, yani bağlantıların bir boruya kenetlenmesine dayanır. Bağlantılar, yüksek sıcaklığa dayanıklı kauçuktan özel bir conta (O-ring) ve uzun yıllar hatasız çalışmayı garanti eden 3 noktalı "M" tipi sıkıştırma sistemi sayesinde sızdırmazdır.

System KAN-therm Steel Sprinkler & Nozzle

KAN-therm Çelik Sprinkler ve Nozül Sistemi, OD ø22 mm'den ø108 mm'ye (DN20 – DN100) kadar paslanmaz çelik boru ve konektörlerden oluşan tesisat kurulumudur. KAN-therm Çelik Sprinkler ve Nozül Sistemi, yangınla mücadele ve sulu (daima suyla dolu) veya kuru sistemler için tasarlanmıştır.

KAN-therm - Surface Heating – Yerden Isıtma Soğutma, Duvardan Isıtma Soğutma

KAN-therm Surface Heating, yerden ısıtma ve soğutma tesisatları kurmak için tasarlanmış eksiksiz bir sistemdir.
1- System KAN-therm Tacker, boruları KAN-therm strafora özel zımbalı bir folyo ile zımbalayıcı ile sabitlenir. Bu, 50 mm kalınlığında strafor plakaların kullanılabileceği, yapıştırma ve montaj süresini önemli ölçüde azaltan bir ısıtma sistemi yöntemidir.

2- System KAN-therm Profil, yerden ısıtma boruları, özel bir profil ile donatılmış bir strafor levhanın üst kısmına preslenir ve plastik bir tabaka ile kaplanır. 11 mm kalınlığındaki strafor plakaları ile KAN-therm Profil Sistemi duvar ısıtması için de uygulanabilir.

3- System KAN-therm Rail, sistemin ana elemanı olan boruları tutturmak için kullanılan Ray şeritleridir. Ray şeritleri doğrudan bir zemine sabitlenebilir veya folyo ile KAN-therm strafor plakalarına yapışkan bant ile yapıştırılabilir. Sistem KAN-therm Rail, duvar ısıtma sistemlerinde kendini çok kanıtlamış bir sistemdir.

4- System KAN-therm TBS (kuru yöntem), boruların özel bir strafor içine itilen metal profillere döşendiği bir sistemdir. TBS levhalar ve borular döşendikten sonra, sistemin ısıl hareketlerinden kaynaklanabilecek olası gürültüleri önlemek ve koruma amacıyla tüm sistem PE-folyo ile kaplanmıştır. Daha sonra kuru bir şap kaplama plakası serilir. Bu sistem kuru inşaat sistemlerinde ve ahşap tavan konstrüksiyonlarında yerden ısıtma döşenmesi durumunda kullanılır.

System KAN-therm Inox

KAN-therm Inox, 12 – 168,3 mm çap aralığında yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış hassas borular ve konektörlerden oluşan kapsamlı, modern bir çelik kurulum sistemidir. Sistem, dahili ısıtma, soğutma, musluk suyu ve hidrant suyu sistemlerine ayrılmıştır.

System KAN-therm UltraLine

KAN-therm UltraLine, 14 – 32mm çap aralığında PE-X ve PERT² polietilen borular, PERTAL² çok katmanlı borular ile pirinç ve PPSU bağlantı parçalarından oluşan eksiksiz bir tesisat sistemidir. Plastik manşonun bağlantı ve boru üzerine kaydırılmasıyla bağlantı sağlanır.

System KAN-therm PP & PP Green

KAN-therm PP & PP Green, 16-110 ve 20-200 mm çap aralığında termoplastik polipropilen PP-R (tip 3 ve tip 4) boru ve bağlantı parçalarından oluşan bir kurulum sistemidir. Sistem elemanları, elektrikli kaynak makineleri kullanılarak muff kaynağı (termal polifüzyon) ile bağlanır. Tek tip bağlantılar sayesinde kaynak teknolojisi, bir sistemin olağanüstü sızdırmazlığını ve mekanik mukavemetini garanti eder. Sistem, dahili su temini ve soğutma sistemleri (sıcak ve soğuk musluk suyu) ve endüstriyel sistemleri için tasarlanmıştır.

System KAN-therm Groove

KAN therm Groove, madencilik ve endüstride basınçlı hava tesisatlarında kullanılan, çok çeşitli çaplarda (DN25 DN300) dökme demir ve çelikten mamul bağlantı ve kaplinlerden oluşan bir tesisat sistemidir. Güvenilir bağlantılar, kolay montaj ve güvenlik öncelikli ürünler, en modern üretim süreçlerinin kullanılması sayesinde en katı gereksinimleri karşılamakta olup uluslararası kalite belgelerine sahiptir.

System KAN-therm Copper

KAN-therm Copper, Ø12 mm – Ø108 mm çap aralığında CU-DHP bakır ve bronzdan üretilmiş yüksek kaliteli bağlantı elemanlarından oluşan modern bir tesisat sistemidir. "Basınçlı" bağlantı tekniğinin kullanımı, kurulumun basit ve sorunsuz çalışmasını garanti eder.

Diğer boru bağlantı elemanları kaplin, dirsek, tee, male adaptör, female adaptör ve çap tabloları için lütfen kataloğumuzu inceleyiniz.

Katalog için tıklayınız.

Firmanın web sitesi için tıklayınız.

Neden Pressfitting kullanmalıyız?
Günümüzde yaygın olarak kullanılan montaj ve kurulum sistemleri yerini artık daha çevreci, daha ekonomik, daha tasarruflu ve daha etkili montajlama sistemine bırakmaktadır. Pressfittings, elektro-mekanik baskı makinelerinden geçirilen bağlantı parçaları ile boruların birleşimidir. O-Ring, hidrolik sızdırmazlığı sağlar. Presleme, borudaki bağlantı parçasını deforme ederek mükemmel bir mekanik bağlantıya neden olur. Uzmanlık gerektirmeden operatör tarafından minimum fiziksel çaba ile sağlanır. Dolayısıyla montaj ve kurulumda eski usullere nazaran daha hızlı, güvenilir ve çabuk olmasından dolayı tercih edilir.

Pressfittings yönetimi diğer teknolojiler ile karşılaştırıldığında;
Kaynak işinin düzgün yapılması ustalık gerektirmektedir. Kaynağın yapıldıktan sonra işleme devam edebilmek için soğuması gerekmektedir. Kaynak esnasında olan ısıl genleşmeler malzemenin deforme olmasına sebep olmaktadır. Uzmanlık ve beceri gerektiren bu işlem, kurulum süresini artırır. Özellikle paslanmaz kaynağı gibi özel ustalık gerektiren işlerde Pressfittings yöntemi daha hızlı, daha güvenilir bir bağlantı sağlarken aynı zamanda işçilik hatalarının da önüne geçmektedir.

Pressfitting, dişli bağlantılarla karşılaştırıldığında bile aynı yararları sağlar, çünkü diş açma işlemine bağlı olarak kir ve kesiksizdir.

Pressfitting uygulama sürelerini azaltır ve daha güvenlidir. Birleştirme, yapıştırıcı, reçine veya yüksek ateş olmadan oda sıcaklığında gerçekleştirilir. Kaynak yanıcı malzemelerin yakınında yapılamazken pressfittings yönteminde operatör, yanıcı maddelerle temas halindeyken bile emniyette çalışır. Presleme, küçük çaplar için 5 saniye ve daha büyük çaplar için 40 saniyede yapılır. Bu durum kurulum sürelerini sürekli olarak azaltır. Şirket montajcıları tarafından bildirildiği üzere, büyük çaplı borular kullanan tesislerde% 25 ila 50 kurulum süresi azaltıldığı raporlanmıştır. Kullanım olarak basit ve rahattır. Elektromekanik pres takımı, ağız boyunca bastırır. Bağlantı kalıcı ve geri dönüşümsüz bir şekil alır.

Kullanıldığı alanlara bakacak olursak,
Kullanımı açısında birçok yerde ve farklı sektörlerde kullanım göstermektedir;
-İnşaat sektöründe
-Marin ve Gemicilik
-Yangın söndürme sistemleri
-Endüstriyel sahalar
-Tesisat Sektörü
-Isıtma ve soğutma sektörleri
-Gazlı soğutma söndürme sistemleri ve birçok borulama alanının olduğu sektörler.

Hızlı Teklif Alın Telefon Whatsapp